Zajezdnia Tramwajowa Podgórze

Dnia 10 kwietnia 2024 klasa II w ramach Akademii Młodego Krakowianina miała okazję zwiedzić zajezdnię tramwajową Podgórze znajdująca się przy ul. J. Brożka. Ich przewodnikiem był Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie mogli się spotkać z motorniczym i dowiedzieć się na czym polega jego praca. Inspektor ruchu MPK wyjaśnił im także najważniejsze zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajem. Dzieci zwiedzając zajezdnie tramwajową zobaczyły miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy, mogły także samodzielnie kupić bilet w automacie biletowym, a następnie go skasować w kasowniku. Wiele radości wywołał wśród uczniów przejazd tramwajem przez myjnię. Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej. Pełni nowych wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do galerii.