Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję w ramach Projektu „Powiedz TAK Wielokulturowości, Tolerancji, Globalnej Szkole” adresowaną do nauczycieli, wychowawców świetlicy oraz specjalistów pracujących z uczniami klas 5-8 szkół podstawowych.
Konferencja, organizowana przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Krakowie oraz Komisariat Policji VIII w Krakowie, odbędzie się w dniu 21 lutego 2023 roku w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II, o godzinie 17.00 w sali kameralnej nr 203 na II piętrze.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie będzie okazją do inspiracji, dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami na co dzień pracującymi z młodzieżą.

Konferencja w ramach IV Edycji Projektu „Powiedz TAK Wielokulturowości, Tolerancji, Globalnej Szkole”

Termin nadsyłania zgłoszeń uczestnictwa w konferencji upływa dnia 15 lutego 2023 r.

Szczegółowy program będziemy wysyłać do Państwa z potwierdzeniem rejestracji. Zaplanowane są trzy wykłady oraz przerwa kawowa.

W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny : 501 291 483

LINK DO REJESTRACJI

Program Konferencji 21 02 2023
Regulamin Konferencji w ramach IV Edycji Projektu Powiedz TAK
konferencja-luty

Regukamin Konferencji w ramach IV Edycji Projektu Powiedz TAK

Zapraszamy do kolejnej – czwartej – edycji projektu „Powiedz TAK”, tym razem będzie on poświęcony tematyce funkcjonowania w różnorodnym kulturowo środowisku, budowaniu integracji wielokulturowej społeczności szkolnej oraz budowaniu świadomości młodych ludzi
w obszarach związanych z ekologią, ochroną środowiska oraz edukacją, rozrywką i kulturą.

Komisariat Policji VIII w Krakowie i Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 zaprasza Dyrektorów
i Nauczycieli do udziału w projekcie „Powiedz TAK”, zaplanowanego do realizacji
w roku szkolnym 2022/2023.

Projekt ma na celu pogłębienie wiedzy na temat globalnych wyzwań, zmian klimatu, funkcjonowania w różnorodnym kulturowo środowisku, budowaniu integracji
w wielokulturowej społeczności szkolnej, tworzenie przestrzeni, w której każda osoba czuje się częścią społeczności i czuje się w niej bezpiecznie
.

Projekt odbywa się pod Patronatem Rady Dzielnicy XIV Czyżyny, Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Nowohuckiego Centrum Kultury.

Zachęcamy do zaangażowania się w działania projektowe. Wystarczy wiadomość, przestrzeń
i dobry pomysł !

Powody dla których realizujemy projekt:

• Pragniemy podnosić świadomość i budować wiedzę nauczycieli oraz uczniów na temat globalnych wyzwań i wielokulturowości.
  • Pragniemy kształtować postawy zaangażowania społecznego dzieci i młodzieży.
  • Pragniemy zwrócić uwagę młodego pokolenia na potrzeby swojego najbliższego otoczenia.
  • Pragniemy tworzyć przestrzeń dla osób, które z różnych przyczyn poszukują rzetelnych informacji na ten temat .
  • Pragniemy przełamywać bariery społeczne.
  • Angażowanie nauczycieli i uczniów w sprawy lokalne i globalne jako wartość.
  • Wspieranie uczniów w dostrzeganiu powiązań między, tym co się dzieje w ich mieście, a wydarzeniami globalnymi.
  • Budowanie poczucia osobistego wpływu na rzecz zmiany, w skali lokalnej i globalnej.
  • To doskonała okazja do aktywizacji i zaangażowania uczniów do współpracy
    w społeczności szkolnej.

Czas trwania projektu : 01.11.2022 – 13. 06. 2023 r.

1. Przedmiotem oceny w ramach projektu „Powiedz TAK” są działania i aktywności Szkoły, realizowane od listopada 2022 do czerwca 2023 roku.

Każda szkoła biorąca udział w projekcie zobowiązana jest do:

• Organizacji np.: Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej, Dnia Wiosny, Światowego Dnia Zespołu Downa, Dnia Pustej Klasy, Światowego Dnia Uchodźców, Dnia Ziemi (w trakcie trwania projektu) – udokumentowana publikacja na stronie internetowej Szkoły do dnia 01.06.2023 r.,
  • przygotowania bilbordu promującego „hasła projektowe” (siła kultur w klasie, różnorodność dzielnic, oblicza Krakowa, niepełnosprawność, wielokulturowość, mniejszości, globalna szkoła) – główne kryterium konkursowe,
  • udziału w konferencji dla nauczycieli „Powiedz TAK” – 21 luty 2023 r.,
  • przeprowadzania we wszystkich klasach biorących udział w projekcie warsztatów dotyczących jednego z tematów (globalna szkoła, klimat, ekologia, społeczeństwo, wielokulturowość Krakowa) – prowadzenie pedagog szkolny, wychowawcy klas.
  1. Do udziału w projekcie można zgłaszać tylko i wyłącznie działania podejmowane
    w ramach własnej aktywności Szkoły.
  1. Szkoły w ramach projektu realizują dodatkowe zadania, które do 01 czerwca 2023 roku powinny być udokumentowane na stronie internetowej.
  1. Warunkiem uczestnictwa szkoły w projekcie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line, do dnia 20 listopada 2023 roku. Formularz znajduje się na stronie: www.zsp9.krakow.pl/szkoła w zakładce : Projekt „Powiedz TAK”.

Dodatkowych informacji o projekcie udziela Joanna Gondek tel. 12 / 645 08 87,
zsp9@mjo.krakow.pl , w temacie wiadomości proszę wpisać nazwę projektu.

konferencja_powiedz_tak_podglad

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ONLINE