Świetlica pracuje:

klasa III – mgr Małgorzata Solecka opiekun sali 4
klasa IV, V, VI – mgr Małgorzata Bączak opiekun sali 41, 32

Regulamin „świetlicy szkolnej” w ZSP 9 w Krakowie

1. Świetlica szkolna czynna jest codziennie w godzinach porannych od godz. 6.30 i popołudniowych do godz. 17.00. Przeznaczona jest dla uczniów, którzy wymagają zapewnienia opieki przed i po zakończonych lekcjach. Celem świetlicy jest zapewnienie odpowiednich warunków wykorzystania czasu wolnego, stworzenie możliwości rozwoju zainteresowań oraz w razie potrzeby zorganizowanie pomocy w nauce.
  2. Kwalifikacji dzieci do świetlicy dokonuje się na podstawie deklaracji zgłoszenia otrzymanych od opiekunów. W pierwszej kolejności do świetlicy przyjmowane są dzieci z klas I – IV pracujących rodziców, dzieci wychowywane przez osoby samotne, dzieci wywodzące się z rodzin o trudnej sytuacji rodzinnej lub materialnej, dzieci dojeżdżające oraz w miarę możliwości pozostałe dzieci wymagające dodatkowej opieki w szkole.
  3. Zajęcia świetlicowe odbywają się w grupach wychowawczych. Zapisani uczniowie mają obowiązek zgłaszać się do wyznaczonej sali świetlicowej przed lekcjami oraz zaraz po lekcjach i nie mogą jej opuszczać bez zgody wychowawcy.  Wychowawca świetlicy nie ponosi odpowiedzialności za dziecko, które w danym dniu nie zgłosi się do świetlicy.
  4. Do świetlicy może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych. Rodzice zobowiązani są do zapewnienia odpowiedniego stroju zapewniającego komfort dziecka podczas pobytu w sali świetlicowej oraz umożliwiającego codzienne przebywanie na świeżym powietrzu.
  5. W czasie nasilenia pandemii wskazane jest ograniczenie przebywania dziecka w świetlicy szkolnej do niezbędnego minimum.
  6. Uczniowie zobowiązani są do słuchania poleceń wychowawcy. Uwagi o zachowaniu uczniów w świetlicy szkolnej przekazywane są rodzicom i wychowawcom klas, którzy uwzględniają je przy ocenie z zachowania.
  7. Uczniowie mają obowiązek dbania o wyposażenie świetlicy.  Za zniszczenie, zgubienie pomocy odpowiadają uczniowie oraz ich rodzice zgodnie z ustaleniami z wychowawcą.
  8. Rodzice za pośrednictwem wychowawcy mogą wspierać działalność świetlicy przekazując fundusze, pomoce i materiały potrzebne do prowadzenia zajęć
  9. Uczniowie proszeni są o nieprzynoszenie cennych przedmiotów do świetlicy.
  10. Uczniowie mogą korzystać z telefonów komórkowych tylko w sytuacjach wyjątkowych po uzyskaniu zgody wychowawcy.
  11. Ze względów bezpieczeństwa rodzice zobowiązani są do zgodnego z deklaracją odbierania dzieci. Wszelkie zmiany w tym zakresie powinny być skonsultowane z wychowawcą świetlicy.
  12. Dzieci wychodzące samodzielnie mogą być zwolnione wcześniej lub wypuszczone później niż zapisano w deklaracji tylko na osobistą prośbę rodziców skonsultowaną z wychowawcą. Zgoda ta jest jednoczenie przejęciem odpowiedzialności opiekuna za dziecko, które zostało zwolnione.
  13. Wszyscy korzystający ze świetlicy zobowiązani są do przestrzegania aktualnych regulaminów i procedur bezpieczeństwa obwiązujących na terenie placówki.