Obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona odzyskaniu przez Polskę wolności po 123 latach niewoli. Uczniowie klas starszych odświętnie udekorowali salę gimnastyczną w motywy biało czerwonej flagi państwowej. W trakcie akademii klasa siódma przedstawiła historyczny zarys jak wyglądała droga Polski do wolności. W czasie swego występu recytowali wiersze takich poetów jak: Cyprian Kamil Norwid czy Jonasz Kofta. Wszyscy razem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Panował podniosły i wzruszający nastrój szczególnie, że muzyka była grana na żywo. Podobne emocje towarzyszyły uczniom w następnym dniu (piątek, 10 listopada o godzinie 11.11) kiedy to cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu – szkoła do hymnu”. Uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego dało nam poczucie wspólnoty i dumy.