Zielona Szkoła – klasa II

W dniach 02-06 października 2023 w ramach programu organizowanego przez KSOS, klasa II uczestniczyła w zielonej szkole w Bazie Wypoczynkowo-Szkoleniowej „Lubogoszcz” w Kasinie Małej.

Podczas pobytu dzieci intensywnie doskonaliły sprawności pokonywania naturalnych przeszkód w terenie górskim, pracowały nad kondycją, na boisku i sali ćwiczeń. Pod fachowym okiem ratowników GOPR uczyli się jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia lawiną, udzielać pierwszej pomocy, pakować się na wyprawy górskie oraz doskonalić umiejętność zjazdu tyrolką przez las.

Uczniowie klasy II zdobyli szczyt Lubogoszcz  podczas wyprawy obserwowali leśne środowisko, rozpoznawali drzewa i tropy zwierząt. Swoją widzę poszerzyli również w ośrodku edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej. Poznawali zajęcia mieszkańców; pod ich nadzorem wyrabiali oscypki,w pasiece poznawali życie pszczół oraz produkty ich pracy.

Były również zajęcia muzyczne podczas których, uczyli się regionalnych tańców i przyśpiewek. A wieczorami wspólna integracja klasy; z grami planszowymi, wieczorem filmowym oraz ogniskiem.

Wszyscy dzielnie poradzili sobie z tęsknota za domem, a aktywnie spędzony czas na pewno zapamiętają na długo.