Kocham Kraków – podróż przez historię wehikułem czasu – projekt

wpis w: Ogólne | 0

KOCHAM KRAKÓW – PODRÓŻ PRZEZ HISTORIĘ WEHIKUŁEM CZASU.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 w Krakowie, od miesiąca kwietnia do miesiąca czerwca 2021 roku biorą udział w Projekcie pt. „Kocham Kraków – podróż przez historię wehikułem czasu”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie zapoznają się z historią Krakowa, z krakowskimi legendami, zabytkami, infrastrukturą, a także kulturą miasta. Dzięki zajęciom w ramach projektu dzieci zdobywają wiedzę, rozwijają umiejętności twórcze, manualne, kreatywne, poznają różne formy aktywności oraz ćwiczą współpracę z kolegami i koleżankami. Pomysłodawcą oraz organizatorem przedsięwzięcia jest Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej, współorganizatorami są Wojewódzka Biblioteka Publiczna przy ul. Rajskiej 1, Stowarzyszenie Oświatowe Zamek Królewski. Projekt finansowany jest przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w ramach wspomagania rozwoju szkół.