Warsztaty piernikowe

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie świątecznych pierników. W dniu 24 listopada w naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci. Zgodnie z przedświąteczną tradycją przedszkolaki upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań prowadzących oraz wychowawczyń praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki uczestniczyły w wykrawaniu wybranych kształtów pierników według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni, a po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one bowiem różne kształty, były także udekorowane rozmaitymi polewami i posypkami. Takie działania sprawiły dzieciom wielu miłych i atrakcyjnych przeżyć.

zdjęcia na stronę warsztaty piernikowe